CAMADAN İZCİLİK GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

İzcilik Çalışmalarımız, 1980 yılında Kemal Şanlı önderliğinde Bahçelievler Deneme Lisesi izci üniteleri adı altında başlamıştır. 2005 yılında tüzel kişilik kazanmak amacı ile grubumuzun izcilik çalışmalarını yöneten eğitimli liderlerimiz tarafından Camadan İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği kurulmuştur.

Deneme Lisesi İzci Grubu kurulduğu günden itibaren İZCİ ANDI ve İZCİ TÜRESİ’ne bağlı kalarak, bir çok faaliyete imzasını atmıştır. Bunlardan bazıları; 10 Kasım 1983’de “Çamlıdere – Çamkoru” mevkiinde Balgat Amerikan Üssü izcileri ile yapılan Dostluk Kampı, İsviçre – Kandersteg, “Antalya – İncekum”, “Manisa – Kırkağaç”,”Bolu – Aladağ”, “Çanakkale – İntepe”,”Sivas – Paşabahçe”, “Karabük – Havuzluküre”, “Ilgaz – Kadınçayırı”, “Konya – Beyşehir”dir. Ayrıca, Ankara ve ilçelerinde sayısız çadır ve kış kampları düzenlenmiş ve gidilen bölgelerde, tarihi ve turistik geziler, yörenin coğrafi ve ekonomik konumları hakkında izcilerimize gerekli bilgiler verilmiştir. Yapılan kamplarda, izcilerimize: “İzcilikle İlgili Eğitimler”, “Yaş Gruplarına Göre Oyunlar”, Doğa ve İnsan”, “Arkadaşlık”, “Kampçılık”, “Paylaşım”, “İnsan Sevgisi”, “El Becerisi” vb. konularda eğitimler vererek “İyi İnsan, İyi Yurttaş Yetiştirme” hedefimize ulaşılmış ve ulaşmaya da devam etmekteyiz.

Deneme Lisesi İzci Grubu olarak şehir içi faaliyetlerde de izcilerimizin ve ailelerinin taleplerini karşılamaya çalışmaktayız. Bunun için “Yangın Eğitimi”, “İlkyardım Eğitimi”, “haritacılık”, “doğada yaşam” vb. izcilerimizin istek ve imkanları doğrultusunda, Ankara merkezindeki tarihi ve turistik bölgelerin gezilmesi, sinema, tiyatro gibi kültürel faaliyetlerin yapılmasına ağırlık vermekteyiz.

Son olarak Camadan İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, İzci Andı ve Türesine bağlı kalarak, İzcilik çalışmalarına katılan çocuk ve gençleri, toplum içerisinde kendine güvenen ve toplumun olumlu yönde gelişmesini sağlayacak, etkin bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir.