“Her gün bir iyilik yap” düşüncesi ile 1980 yılında Kemal Şanlı önderliğinde, içimizdeki izcilik ateşi ile çıktığımız bu yolda, her yıl düzenlediğimiz sayısız eğitim ve doğa faaliyetleri ile 14 – 18 yaş arasındaki gençlerimizi izcilik ile tanıştırarak, onların iyi birer yurttaş olabilmeleri için var gücümüzle çalışmaktayız.

Camadan İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz birçok proje ile toplumsal değerlerimizin korunması ve geliştirilmesine önemli katkılar sağladık. Gönüllü olarak çıktığımız bu yolda, izcilik ateşimizi gelecek nesillere aktarabilmek için geleceğe emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Neden İzcilik ?

Dünyada gelişmiş ülkelerde izcilik, çocuk ve gençlerin kişisel eğitimlerinde önemli bir rol oynamaktadır. Küçük yaşlarda başlayan bu eğitim, doğa ve insan sevgisi gelişmiş, kendine yetebilen, kendine güvenen, toplum içerisinde sevilen, sayılan ve iyi bir yurttaş olan nesiller yaratır. Aynı zamanda izcilik, dünyada en yaygın çocuk ve gençlik hareketidir. Ülkemizde de en yaygın gençlik faaliyeti olan izcilik, bize göre hakkettiği yerde değildir. Günümüz eğitim sisteminin getirdiği yarış ve teknolojik gelişimin çocukları sürüklediği kent hayatına alternatif olarak izcilik, gençlerimizi doğayla ve kendileri ile barıştıracaktır.

Bu kapsamda Kulübümüz, Bahçelievler Deneme Lisesi İzci Grubu adıyla 38 yıldır devam eden izcilik faaliyetleriyle gençlerin, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, İzci Andı ve Türesine bağlı kalarak, dil, din, ırk gözetmeksizin kültürel değerler ve çağdaş medeniyet ışığında etkin bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmaktadır.

İzcilik çalışmalarının yanı sıra Kulübümüz faaliyetleri kapsamında, gençlere yönelik spor faaliyetleri, geziler, sosyal ve kültürel etkinlikler de yer almakta, toplumda eksikliği hissedilen konularda yardım projeleri gerçekleştirilmektedir. Kulübümüzün düzenli olarak yürütülen gençlik ve spor faaliyetleri profesyonel eğitimciler eşliğinde yapılmaktadır.